SKUTECZNIE ZDROWO BEZ WYRZECZEŃ

Agnieszka Białek Gabinet Dietetyczny

ul. Wrocławska 69
55-093 Kiełczów
I piętro, Gabinet nr 11 (wejście C)

506-073-352
agnieszka.bialek@dietetyk-wroclaw.net

Relacja z Wykładu wygłoszonego podczas Kongresu Medycyny Rodzinnej

2017-10-11 12:41

Już drugi raz miałam zaszczyt zostać zaproszona jako wykładowca na Kongres Medycyny Rodzinnej, który odbywa się co roku. Wraz z dr Agnieszką Muszyńską, z którą od lat współpracuję w ramach Instytutu Stylu Życia poprowadziłyśmy blok tematyczny na temat diety współczesnego człowieka.

W tym roku wygłosiłam prelekcję na temat weganizmu i wegetarianiuzmu - te modele żywienia stają się coraz bardziej popularne. Niosą ze sobą wiele pozytywnych aspektów, ale należy pamiętać o odpowiednim bilansie diety, aby uniknąć płynących ze złego komponowania takiego jadłospisu zagrożeń.

Ponieważ wykład przeznaczony był dla lekarzy omawiałam badania, które pacjent stosujący dietę wegetariańską bądź wegańską powinien przeprowadzać regularnie, jakie niepokojące objawy w wyglądzie lub samopoczuciu powinny zaniepokoić lekarza, na co kłaść nacisk podczas rozmowy z osobą, która chce taką dietę prowadzić. Omówiliśmy zalecenia żywieniowe oraz dzienną rację pokarmową - jakie produkty, w jakiej ilości powinny się pojawić w diecie wegetarianina, a jakie w diecie z całkowitym wykluczeniem produktów zwierzęcych.

Chciałabym serdecznie podziękować za pełną salę, ciepłe przyjęcie oraz długie rozmowy w kuluarach po wykładzie :)

Współpraca dietetyka z lekarzem to ważny aspekt terapii zarówno żywieniowej, jak i farmakologicznej w dzisiejszych czasach. Holistyczne podejście do pacjenta to idea, którą kieruję się w swojej praktyce.

Pozdrawiam serdecznie!