SKUTECZNIE ZDROWO BEZ WYRZECZEŃ

Agnieszka Białek Gabinet Dietetyczny

ul. Wrocławska 69
55-093 Kiełczów
I piętro, Gabinet nr 11 (wejście C)

506-073-352
agnieszka.bialek@dietetyk-wroclaw.net

Testy na nietolerancje pokarmowe

 

Testy obecnie nie są wykonywane w gabinecie. Testy możesz wykonać w każdym Laboratorium.

Zalecenia oraz jadłospis opracowuję na podstawie testu wykonanego zewnętrznie.

 

Reakcja Alergiczna wystepuje niemal natychmiast i ma przebieg ostry - wysypka, bóle brzucha, biegunki, duszność, a nawet wstrząs anafilaktyczny.

Nietolerancja nie daje tak ostrych objawów. Dolegliwości po zjedzeniu nietolerowanego pożywienia często występują z opóźnieniem, nawet po kilku dniach po spożyciu posiłku. Jeśli występują ze strony układu pokarmowego - kojarzymy je z jedzeniem. Nietolerancja może też dawać inne objawy, pozornie nie związane. Przewlekłe bóle głowy, stawów, częste infekcje, problemy skórne to tylko niektóre z nich.

Jaki jest mechanizm powstawania Nietolernacji? Białko produktów, które nam szkodzą jest odbierane przez system immunologiczny jako zagrożenie. Przeciwciała odpornościowe, które powinny się zająć ochroną naszego organizmu - skupiają się na walce z pożywieniem. Ja to nazywam "rozmienianiem" się na drobne. Przeciwciała IgG łączą się z antygenem pokarmowym i wywołują przewlekły stan zapalny.

Skutek? Przeciwciała codziennie zmagają się ze zwalczaniem produktów nietolerowanych i nie są w stanie efektywnie bronić naszego organizmu przed groźnymi dla nas bakteriami, wirusami. Codziennie w naszym ciele toczy się stan zapalny. A co za tym idzie jesteśmy Osłabieni, Zmęczeni, Bardziej Podatni na Choroby, gorzej reagujemy na Stres.

Z własnego doświadczenia wiem, że odstawienie produktów nietolerowanych powoduje poprawę w funkcjonowaniu organizmu. W trakcie szkolenia, każdy uczestnik musiał wykonać test na sobie. Teraz już wiem dlaczego. Jeśli jestem przekonana, że coś działa, z czystym sumieniem polecam to innym. Tak jest w tym przypadku. 

 

Objawy, które może dawać Nietolerancja:

Zaburzenia Układu Hormonalnego i problemy z Masą Ciała

Chorobu Układu Pokarmowego

Choroby Układu Nerwowego

Choroby Skóry

Choroby Układu Oddechowego

Choroby Układu Kostno-Stawowego i Mięśniowego

 

200zł - I wizyta

150zł - Wizyta kontrolna

120zł - Jadłospis Szyty na Miarę 7-dniowy

200zł - Jadłospis Szyty na Miarę 14-dniowy

+ 100zł - Oferta dla par - Jeśli na wizytę przyjdziecie we dwoje - z Partnerem, Znajomym to druga osoba płaci dodatkowo tylko 100zł, a wasze Jadłospisy różnią się tylko wielkością porcji